Prace Agaty Stanuli na międzynarodowym Triennale Tkaniny Artystycznej Textile Art of Today!

Opublikowano 15 listopada 2021
Nasza absolwentka, Agata Stanula została wybrana do szóstej edycji międzynarodowego triennale tkaniny artystycznej Textile Art of Today.
Tematem przewodnim tej edycji jest "ENVIRO and ART" zachęcający uczestników do przedstawienia swoich przemyśleń na temat współczesnych problemów klimatycznych i ich wpływu na społeczeństwo, cywilizację, kulturę oraz sztukę. Spośród 312 artystów z całego świata zostały wybrane 83 osoby.
Przedstawione na wystawie prace Agaty Stanuli są częścią aneksu zrealizowanego pod okiem prof. Elżbiety Baneckiej w Pracowni Rysunku i Koloru pt. "Laboratorium zapachu". Przepiękne przestrzenne kompozycje są oparte o własne odczucia związane z zapachami. Zostały one zrealizowane w oparciu o naturalne ekstrakty zapachowe, barwniki i tworzywa. Ten cykl to rzadki przypadek twórczości działającej jednocześnie na zmysły takie jak wzrok, węch i dotyk, połączonej z poszukiwaniami rozwiązań artystycznych w ekologicznych i naturalnych tworzywach.
Wystawa otwierająca VI edycję triennale miała swój wernisaż 3 września tego roku w Danubiana Meulensteen Art Museum w Bratysławie na Słowacji, ale będzie można ją obejrzeć w ciągu najbliższych dwóch lat rownież w Tatra Gallery w Popradzie na Słowacji, The Museum of Moravian Slovakia w Uherske Hradiste w Czechach, w Pesti Vigadó Gallery w Budapeszcie na Węgrzech oraz w Museum Historycznym w Bielsko-Białej w Polsce.

zdjęcia autorstwa: Agaty Stanuli i Adriana Grotyńskiego